Co zrobić, żeby pracownicy dbali o firmę tak samo, jak my?
Pomysł, aby pracownicy poczuli inwestycję w sukces swojej firmy, jest atrakcyjny zarówno dla szefów, jak i podwładnych. Osiągnięcie celów, które ostatecznie przynoszą korzyści całej organizacji, wymaga zbiorowego zaangażowania wszystkich osób pracujących w danym miejscu.
Presja otoczenia – jak robie z nią radzić?
Każdy od czasu do czasu doświadcza presji w miejscu pracy. Może to być przytłaczające i pochłaniać naszą energię emocjonalną. Pomimo wszechobecności presji (w domu równie często się pojawia), istnieją pewne kroki, które możemy podjąć, aby skutecznie nią zarządzać.
Proces skalowania biznesu
Każda firma przechodzi różne etapy rozwoju. Jeden z nich to powiększanie swoich zasobów – jak ludzkich, tak i narzędziowych czy finansowych. W pewnym momencie właściciele zderzają się z rzeczywistością i okazuje się, że zarządzanie coraz większą organizacją, wymaga uwagi i przeprocesowania. Co zrobić, żeby jeszcze u podstaw problemu, znaleźć jego rozwiązanie? Odpowiedź poniżej.
Jak skutecznie kontrolować pracowników?
Proces ten dzieli się na kilka etapów i wymaga od managera posiadania wiedzy oraz kompetencji w zakresie relacji międzyludzkich, a także umiejętności ciągłej i bieżącej analizy sytuacji.
Jak wpływać na postawy pracownicze?
Postawy pracownicze to cechy osobowościowe i zachowania pracowników w miejscu pracy. Wpływają na jakość pracy, wydajność, motywację, a także kulturę organizacyjną w firmie, dlatego tak ważne jest właściwe nimi zarządzanie. A czy na postawy pracownicze można mieć wpływ?
Trudne negocjacje, łatwy proces
Negocjacje to proces komunikacyjny między dwiema lub więcej stronami, którego celem jest osiągnięcie porozumienia lub uzgodnienia w sprawie określonej kwestii.
Dlaczego warto słuchać pracowników?
Słyszysz czy słuchasz? W firmie codziennie wydarza się multum sytuacji, a znaczna część z nich dotyczy relacji interpersonalnych w zespole. Uważne słuchanie należy do jednej z bardziej porządnych kompetencji managerskich i jest niezwykle istotne w kontekście budowania silnego oraz lojalnego zespołu. Zgadzasz się z tą tezą?
Uznanie – silna potrzeba wewnętrzna
inansowy i pieniądze zeszły na dalszy plan. Ma także działanie stymulujące, mające wpływ na poczucie przydatności pracownika względem organizacji. Może być wyrażane w sposób materialny lub niematerialny – i na tym drugim postanowiłem się skupić w niniejszym wpisie.
Pułapka perfekcjonizmu
Perfekcjonizm, o którym mowa w niniejszym wpisie, to ciągłe podejmowanie prób dążenia do ideału, co nierzadko prowadzi do niezadowolenia i frustracji. Jak więc nie wpaść w pułapkę perfekcjonizmu i pozwolić sobie na odpuszczanie? Jaki perfekcjonizm ma wpływ na zarządzanie zespołem i co można zmienić, żeby wszystkim pracowało się lepiej?