Blog

kultura organizacyjna

5 kroków budowania kultury organizacyjnej

Budowanie kultury organizacyjnej to swego rodzaju budowanie wizerunku firmy – jak chcesz, żeby była postrzegana, odbierana i jaką pozycje rynkową zajmowała. To również sposób na pracę w zgodzie ze sobą, w środowisku o podobnych wartościach oraz wśród osób, z którymi chcesz na co dzień przebywać.

5 powodów spadku efektywności w zespole

Po czym poznać, że w zespole spadła efektywność? Najczęściej po wyraźnie słabszych wynikach, klientach powracających z kolejnymi problemami czy też coraz mniejszej ilość nowych kontrahentów. Innym powodem, wcale nierzadkim, może być psująca się atmosfera spowodowana wewnętrznymi zmianami tudzież czynnikami zewnętrznymi, mającymi bezpośredni wpływ na pracowników.

Dlaczego dobra komunikacja jest tak ważna?

Komunikujemy się każdego dnia. Wymieniamy się doświadczeniem, spostrzeżeniami, opiniami. Dzielimy wiedzą, dyskutujemy. Jednak gdy mowa o komunikacji w biznesie, warto zachować pewien skuteczny schemat, dzięki któremu osiągniemy założone cele.

Inteligencja zbiorowa

Określenie intencji zbiorowej odnosi się do grupy ludzi współpracującej ze sobą przy danym projekcie. Polega na dzieleniu się wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem i kompetencjami.

Procesy w organizacji

Niezależnie od działu przedsiębiorstwa, wszystkie zachodzące w nim procesy są ze sobą połączone i działają zależnie od siebie. Są jak naczynia połączone w organizmie, co oznacza, że gdy jeden z nich ma problemy, odbija się to echem w pozostałej części firmy.

Biznesowy networking

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy zaczynali prowadzić swój biznes od zera, w pewnym momencie swojej kariery zawodowej zderzają się z sytuacją, w której zaczynają być sami. Dzieje się tak za sprawą prężnego rozwoju.

Pewność siebie w biznesie

Mówi się, że osoba na stanowisku zarządczym powinna być pewna siebie. Chociaż tak na dobrą sprawę mając poczucie własnej wartości, po prostu lepiej się żyje. Jesteś pewny siebie?

5 zasad dobrej organizacji pracy

Każda interakcja to nowe wyzwania, oczekiwania, potrzeby. Istnieje jednak kilka ważnych zasad, których jeśli będziemy się trzymać, mamy dużą szansę na powodzenie, w tym osiągnięcie wspólnych celów.

Zachęcam
do kontaktu