Czym jest coaching poziomu siódmego?

To Twój Mount Everest w rozwoju osobistym!

Metodologię pracy Coachingu Poziomu SiódmegoTM oparłem o teorię Poziomów Wartości Gravesa. Teoria ta opisuje nasze poziomy świadomości, a raczej wartości jakie z nich wypływają mając bezpośredni wpływ na nasz światopogląd. Tego jak postrzegamy to co nas otacza, jakie mamy relacje z innymi ludźmi, jakie są nasze przekonania, jakie jest nasze samopoczucie oraz określają to co dla nas ważne.

Poziom siódmy to poziom nazwany przez dr. Gravesa „Wolną jednostką”, a określony przeze mnie „Niezależnością mentalną” dającą poczucie satysfakcji, spełnienia i zadowolenia w życiu .

Aby osiągnąć poziom siódmy należy poznać, rozwinąć i nauczyć się korzystać w życiu z sześciu wcześniejszych poziomów których aktywność mamy w sobie na różnych poziomach. Podczas wspólnej pracy pokażę Ci jak rozwijać poszczególne poziomy dążąc do miejsca w którym chcesz być.

 

Poziomy wartości Gravesa.

Bez nazwy-2

Często podaję Wam przykłady „z życia wzięte”, których doświadczyłem w czasie swojej pracy. Tym razem też mam dla Was krótką historię mojego klienta. Być może da Wam do myślenia i wyciągnięcie z niej swoje wnioski.

Mój klient, młody energiczny człowiek bywał często bardzo zbuntowany myśląc, że cały świat jest przeciwko niemu. (dość częsty schemat). Myślał zatem, że musi wyraźnie eksponować swoje wartości i walory. Toczył walkę z samym sobą. Miał tak naprawdę zanegowany poziom 6  z poziomów wartości Gravesa.

* Poziom 6 to – Poziom grupy

Wpływa na dbanie o dobre relacje z innymi i współpracę.

Istotą jest to, co jest dobre dla innych.

Nie uwzględniał tak naprawdę innych, ale myślał tylko o sobie. Był skupiony tylko na tym. Podczas naszej pracy coachingowej uaktywnił w sobie 6 poziom i zaczął wszystko rozumieć. Pracował z nim i okazało się, że tak naprawdę nikt go nie atakuje… a wszystko powoli zaczęło przybierać zupełnie inne kolory. Jeden, pozornie mały krok okazał się być początkiem prawdziwej rewolucji.

Zacznij zmieniać swoją rzeczywistość już teraz.