Co miesiąc publikuję wpis poświęcony przedsiębiorcom. Ostatnio pisałem na temat spokoju i Twojej przyszłości w biznesie. Pierwszym punktem była WIZJA:

 http://www.gabryelczyk.eu/blog/spokojna-glowa-czyli-spokojna-przyszlosc-w-biznesie/

Dziś, przechodzimy do następnego etapu, jakim jest MISJA!

 

Niewątpliwie jest to bardzo niedoceniany punkt przez przedsiębiorców. Planowanie i zastanawianie się nad misją swojego biznesu wydaje się być mało znaczącym elementem wszelkich działań. Przecież to tylko jakieś tam notatki i „bazgroły”.

Doceń i wykorzystaj możliwości jakie masz w zasięgu ręki!

Wszystko to brzmi jak zwykły chwyt reklamowy i wielkie słowa, które nie niosą za sobą raczej nic wartościowego.  Jednak indywidualne planowanie swojej biznesowej misji ..jest po coś. Ma swój cel. Przynosi konkretne korzyści. Absolutnie zawsze warto odpowiedzieć sobie na pytanie „dlaczego i po co to robię?” „co jest dla mnie ważne” „czym się kieruję” „co chcę osiągnąć” „jaką drogą iść”…

Te wszystkie pytania układają się w jeden spójny element, który to tworzy Twoja własną indywidualną drogę. Drogę do zwycięstwa i sukcesu.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym po co właściwie potrzebny jest Ci Twój biznes? Czy ważny jest dla Ciebie status społeczny, czy korzyści majątkowe, a może wyzwania i chęć robienia czegoś interesującego? To wbrew pozorom ma znaczenie. Twoje decyzje, wszystkie kroki i planowanie jest ściśle powiązane z tym, czego oczekujesz od swojej działalności.

Rozmawiałem kiedyś na ten temat ze swoim klientem.  Mówił mi jak wielką satysfakcję dawała mu jego praca, jednak … no nie przynosiło mu to prawie żadnych zysków.  W naszej wspólnej coachingowej pracy wyszło, że jego motywacją do pracy jest tak naprawdę wszystko oprócz pieniędzy! Chciał wszystkim pokazać, że potrafi. Udowodnić, że poradzi sobie z prowadzeniem firmy, Szukał w tym wszystkim uznania, ale w ogóle nie myślał o pieniądzach.

Zmienił krok po kroku swoje myślenie i nastawienie, a firma zaczęła ZARABIAĆ! Cud? Nie! Po prostu zmiana myślenia. To naprawdę bardzo wiele.

Uporządkuj swoje sprawy. Uporządkuj swój biznes i osiągnij cel!

Co jest dla mnie ważne, po co to robię, jaki mam cel?….

To Twój kolejny krok do przodu.