Zobacz jak instynktowne działanie może stopować rozwój organizacji

Czy wiesz dlaczego od pewnego momentu działanie instynktowne w organizacji nie jest wskazane? Zobacz zatem o co w tym chodzi i jak może to stopować Twoją firmę. Bardzo często jest tak, że nasza firma stale się rozwija i osiągamy bardzo wiele. Z jednej strony nie umiemy tego docenić, a z drugiej szukamy i sami nie wiemy czego. Nie potrafimy określić tego, co jest nam potrzebne. Coś po prostu nie gra. W tej zawodowej codzienności zaczyna panować zagubienie, które potrzebujemy nazwać. Rozmawiałem jakiś czas temu, ze swoim klientem, który zwrócił się do mnie z problemem.  Nie wiedział jak ma dalej iść do przodu ze swoją organizacją. Powiedział mi, że nie potrafi wyznaczać zadań i określić się czego on właściwie oczekuje od swoich pracowników. Nie wie kogo potrzebuje, jakich konkretnie pracowników i co mają dokładnie robić. Czuje się zagubiony i potrzebuje mojej pomocy. W trakcie naszej rozmowy pojawiły się bardzo zaskakujące wnioski. Okazało się, że to bardzo dobry przedsiębiorca, który stale rozwija swoją firmę. Przez ostatnie trzy lata otworzył pięć oddziałów w całej Polsce, jednak przez ostatni rok nie wydarzyło się nic. Powstała pewna blokada. Firma tym samym prosperuje dobrze, ale przestała się rozwijać i właścicielowi czegoś brakuje. Zaczęliśmy to analizować.

Podczas coachingu zacząłem pytać mojego klienta o efekty, o to czego on chce i w jaką stronę zmierza, bo do tej pory działał intuicyjnie. Zapytałem go o to, kiedy poczuje, że jest zadowolony i usatysfakcjonowany. Okazało się, że on tego nie wie. Odpowiedź na to pytanie zajęła mu sporo czasu. Kiedy już określił efekty jakie chce osiągnąć i w jakim czasie. Wszystko zaczęło się układać. Potrafił jasno wyznaczyć cele pracownikom, a sam droga do realizacji stała się jasna. Jego zamierzeniem było utworzenie pięciu kolejnych oddziałów w Niemczech w przeciągu dwóch lat. Zapytałem „co musisz zrobić, by to osiągnąć? Rozwiązania zaczęły się pojawiać, a właściwie sypać jak z rękawa!

Problemem było to, że dobrze prosperująca firma to jedno, ale brak świadomości i potrzeby nazywania efektów to druga sprawa. Na pewnym etapie działanie intuicyjne po prostu już nie wystarczy. Wydaje się, że to błahostka, ale ta błahostka potrafi stworzyć bardzo silną tamę w wielkiej silnej, rwącej rzece. Wystarczy tylko jeden ruch, by odblokować całą siłę płynących możliwości i satysfakcji. W pakiecie z wizją „jak to zrealizować”!

Nie zatrzymuj swoich możliwości. Nazwij efekt jaki chcesz osiągnąć

Odblokuj wszystkie swoje doskonałe pomysły, plany, chęci, marzenia. Nazwij efekt, jaki chcesz osiągnąć. Jakie kroki musisz podjąć. Ciężko jest zaplanować działanie, jeśli nie wiemy dokąd ma nas ono zaprowadzić. Zobaczysz, jakie przyniesie to rezultaty…